Padevėtos transporto priemonės įsigijimas ne tik neša džiaugsmą, tačiau ir susirūpinimą.
Itin svarbu, prieš nusiperkant tokią transporto priemonę atlikti analizę – ar šis automobilis nėra vogtas ar lizinginis.
Šiame straipsnyje pakalbėsime, kaip apsisaugoti nuo vogtos transporto priemonės.
Ką svarbu žinoti
Pirmiausia reikia nepamiršti to, kad kai įsigijote transporto priemonę ją reikia kuo greičiau įregistruoti savo vardu. Tokiu atveju mažėja nesklandumų ir nesusipratimų atvejis. Jeigu transporto priemonė anksčiau buvo eksploatuota Lietuvoje, tuomet galimas įregistravimas internetu.
Efektyviausias ir greičiausias būdas apsisaugoti nuo vogtos transporto priemonės yra prieš perkant patikrinti informaciją apie ją. Kuo daugiau informacijos turite, tuo tikresnis ( ė ) galite būti, kad transporto priemonė bus nevogta ir techniškai tvarkinga ( tai turi būti nurodyta automobilio dokumentuose ). Taip pat internete galite patikrinti, ar transporto priemonė nėra ieškoma policijos.
Jeigu transporto priemonė pirkta iš užsienio – „Regitros“ internetinėje svetainėje, galite surasti informacijos apie turimomis kitų valstybių duomenų bazėmis, kuriose nurodomos ieškomos mašinų charakteristikos.
Dokumentų pildymas
Labai svarbu tinkamai užpildyti dokumentus. Tai padeda išvengti nesusipratimų, kurie gali iškilti vėliau. Šis dokumentas yra įrodymas, kad konkreti transporto priemonė buvo perleidžiama iš vieno asmens, kitam asmeniui.
Jeigu dokumente bus pateikta melaginga informacija, pvz: netikra kaina, tuomet vėliau įrodyti tikrumo paprasčiausiai nebepavyks arba tai bus labai sunku. Taigi, dokumentai turi būti pildomi itin kruopščiai.
Pildymui rekomenduojama naudoti oficialias sutartis. Tam puikiai tiks „Regitros“ internetiniame puslapyje esantis šablonas.
Sėkmingas pardavimas
Tam, kad transporto priemonės pardavimas būtų sėkmingas ir saugus – patikrinkite savo banko sąskaitą. Įnešant pinigus į banką – išrašas tampa įrodymu, kuris gali užginčyti tam tikrus faktus konflikto metu.
Tuo tarpu jeigu pinigai duodami grynaisiais – labai svarbu užfiksuoti pardavimą parašu. Taip pat perdavimo akte reikia nurodyti terminą iki kada pinigai turi pasiekti sąskaitą. Kuo daugiau užfiksuota smulkmenų, tuo ramiau bus. Nes net ir smulkmenos būna reikšmingos.
Labai naudinga išsaugoti skelbimą, kuriame pamatėte parduodamą transporto priemonę. Jis tampa įrodymu, kad buvo žadama konkreti transporto priemonė su konkrečiomis charakteristikomis.
Pardavimo metu transporto priemonės savininkas turi duoti visus reikalingus dokumentus. Jau geriau patikrinkite kelis kartus, juk atsarga gėdos nedaro.
Perkant arba parduodant transporto priemonę, svarbiausią smulkmenos. Kai kurios jos gali atrodyti gana nereikšmingai, tačiau jau geriau patikrinti ir jaustis ramesniu ( e ) nei nepatikrinti ir vėliau gailėtis prarasto laiko bei pinigų.
Pabaigai
Šiame straipsnyje aptarėmė, kaip apsisaugoti nuo vogtos transporto priemonės. Linkime neapsigauti ir būti atidiems!