Jūs nesate pirmasis, kuris suprato, kad sunku yra perkelti sunkius baldus. Tačiau nereikia kurti kažko naujo, nes nepriklausomų išradimų mėgėjams jau buvo sukurta speciali įranga. Šiuos daiktus galima nusipirkti arba išsinuomoti, todėl pirmiausia nuspręskite, ar juos naudosite tik vieną kartą, ar prireiks ateityje.
Štai ko jums reikia norint patiems perkelti sunkius baldus, tokius kaip naudoti odiniai baldai, stalai, spintos, lovos.
Kėlimo dirželiai
Šie patogūs įtaisai, taip pat vadinami „kėlimo diržais“ arba „baldų dirželiais“, padeda perkelti dalį svorio nuo nugaros ir rankų, kai keliate sunkius baldus, todėl juos lengviau valdyti. Jie yra reguliuojami, todėl būtinai pritaikykite juos prie baldo, kurį ketinate kelti, matmenų ir savo kūno dydžio.
Plastikiniai padėkliukai
Jie reikalingi savarankiškam sunkių baldų judėjimui. Stovai dažniausiai gaminami iš vientiso arba kelių dalių plastiko ir dedami po kiekviena baldo, kurį ketinate perkelti, kojele arba kampu, kad jis lengvai slystų grindimis, įskaitant kilimą. Jie sukuria tarpą tarp baldų ir grindų, taip sumažindami trintį, dėl kurios gali būti sunku perkelti sunkius baldus ir sumažinti kietmedžio, plytelių ar kilimo sugadinimo riziką.
Platforminiai vežimėliai
Yra dviejų tipų šie vežimėliai, nors galite tvarkyti sunkius baldus, kai po ranka tik vienas tipas. Pirmasis tipas yra keturių ratų kvadratinė platforma, su rankena arba be jos. Antrasis – dviratis rankinis vežimėlis, kurio pagrindas yra mažesnis nei keturių ratų kvadratinės platformos, tačiau padedantis paskirstyti svorį vertikaliai, todėl tokio tipo vežimėliai tinkami vežti aukštus daiktus (pavyzdžiui, spinteles). Prieš perkeldami prekę, turite ją pritvirtinti prie vežimėlio virve arba papildomais dirželiais.
Išardykite baldus į dalis
Svarbu suprasti, kad gabenant baldus (ypač sofas ir spinteles) geriau juos išardyti. Kuo atidžiau išmontuosite kiekvieną sunkų baldą, tuo geriau. Tai reiškia, kad reikia nuimti visas nuimamas dalis, įskaitant pagalvėles, rankenas, kojeles, stalčius ir kt. (kad būtų galima juos gabenti atskirai), taip pat išmontuoti tokius daiktus kaip sofos ir lovos rėmai.
Jei bet kuriuo metu jums reikia nuimti varžtus ar kitas mažas dalis, būtinai laikykite mažas kiekvieno elemento dalis atskirame maišelyje ir pažymėkite, kad žinotumėte, kam jie skirti.
Taisyklinga sunkių krovinių kėlimo technika
Sprendžiant iš įrangos, reikalingos sunkiems baldams pervežti, sąrašo, galime teigti, kad būtent šį baldą perkelsite kur kas daugiau nei kelsite. Tai labai sumažina jūsų kūno apkrovą ir palengvina baldų transportavimą. Nepaisant to, būtina atminti (ypač užlipus ant laiptų ar atėjus laikui krauti daiktą į baldvežį): yra taisyklės, kurios padės apsaugoti ne tik baldus, bet ir sveikatą.
Saugumas visada turi būti pirmas, todėl prieš keldami sunkų krovinį įsitikinkite, kad žinote, kaip tai padaryti teisingai.
Lenkitės taip, kaip reikia, ir nebūtinai ties juosmeniu. Keliant sunkius baldus svarbiausia atsiminti, kad svoris turi gulėti ant kojų, o ne ant nugaros. Norėdami teisingai apskaičiuoti svorį, pirminiam kėlimui pritūpkite ant kelių ir nesilenkite. Taip didžioji dalis daikto svorio paskirstys jūsų rankas ir kojas lipant, o ne ant nugaros.
Kiti patarimai
Nešiokite daiktus kuo arčiau kūno. Taip vienu šūviu nužudysite du paukščius: padėsite kūnui išlaikyti pusiausvyrą ir į darbą įtrauksite žastą bei pečius (bus lengviau ir dilbiams).
Neverskite kūno, kai keliate ar nešate sunkų krovinį. Keldami ir vaikščiodami su sunkiu baldu, liemenį laikykite kuo ramiau, nes apsisukę ar kiti greiti judesiai gali susižaloti. Tomis akimirkomis, kai tikrai reikia pasisukti, pirmiausia pajudinkite klubus į priekį, o paskui eikite paskui kojas, o ne atvirkščiai.
Kitas patarimas, kurio neturėtumėte ignoruoti, yra tai, kad visada galite matyti, kur eini. Tai gali būti gana sunku, kai, pavyzdžiui, spinta užstoja vaizdą. Tačiau niekada neturėtumėte visiškai „apakinti“ baldų matmenų ir „atskirti“ nuo savo važiavimo krypties. Ir kadangi jūsų kūnas eina ten, kur veda akys, laikykite galvą tiesiai ir žiūrėkite į priekį, o ne žemyn.
Sunkių baldų kėlimas ir nuleidimas laiptais
Sunkius baldus kilnojimas aukštyn arba žemyn laiptais padidina ir taip bauginančią užduotį, tačiau ne visada galima ją išspręsti. Norėdami perkelti sunkius baldus laiptais, turėsite dirbti su partneriu. Žinoma, tai nėra visiškai nepriklausoma, tačiau kitos išeities nėra. Nešiokite daiktą aukštai ir žemai. Tai reiškia, kad žmogus, nusileidęs laiptais, neša daiktą nuo apatinio paviršiaus, o lipantis laiptais – nuo viršutinio paviršiaus. Vaikščiokite labai lėtai, žemiau esantis žmogus nustato tempą.
Atminkite, kad išvaizda gali būti apgaulinga. Jei daiktas sunkus, bet mažas, į pagalbą reikės imti du žmones ir lėtai bei tikslingai nešti baldus laiptais iš viršaus į apačią metodu. Rizikuoti rimtai susižaloti neverta, tiesiog norint ką nors padaryti keliomis minutėmis greičiau. Su šiuo darbu nereikia skubėti.
Sudarykite iškrovimo planą
Darbas nebaigtas iki galo, kol kiekvienas daiktas nėra ne tik iškraunamas iš baldvežio, bet ir į reikiamą vietą naujuose namuose. Taigi lygiai taip pat, kaip planavote ir nustatėte pirmenybę sunkių baldų krovimui, darykite tą patį ir juos iškraudami. Taip išvengsite vargo gabenti sunkius daiktus iš baldų sunkvežimio į namus, kad galėtumėte juos vėl perkelti. Tačiau taupydami laiką galite palaukti, kol viskas bus iškrauta, prieš pradėdami montuoti kiekvieną baldą.
Manote, kad sunkių baldų perkėlimas savarankiškai yra per daug darbo? Mes jums padėsime. Naudokite mūsų nemokamą vertinimo formą, kad surastumėte gerbiamų perkraustytojų savo vietovėje. Jie imsis šio sunkaus darbo ir atliks jį profesionaliai bei greitai.
Šaltinis: baldaiska.lt