Dažnai gyvenime susiduriame su pokyčiais. Ne išimtis yra ir automobilių pasaulis. Vis nuolat keičiasi įvairios tvarkos „Regitra“ įstaigoje.
Taip pat būna, kad tam tikri nurodymai būna neapibrėžti, tad sunku suprasti, tai kokia tvarka dabar galioja.
Tam, kad būtų aiškiau, šiame straipsnyje aptarsime apie automobilių išregistravimą ir perregistravimą.
Automobilio išregistravimas
Jei nusprendžiate išregistruoti netinkamą automobilį, tai galite padaryti „Regitroje“ arba internete. Tam, kad ne gaištumėte laiko – internetu geriausias ir lengviausias pasirinkimas. Jums tik reikia prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų arba prie elektroninės transporto priemonių registravimo sistemos per regitra.lt.
Parduokite automobilį supirkėjui Kaune brangiai →
Prisijungę prie vienos iš šių sistemų:
- Pasirinkite transporto priemonę, kurią norite išregistruoti
- Jums reikės nurodyti asmens pirkėjo duomenis t.y. vardas, pavardė, asmens kodą ir gyvenamąją vietą.
- Pridėti pirkimo – pardavimo sutarties formą su abiejų parašais.
Naudojantis šia sistema pirmą kartą, Jūsų paprašys nustatyti kontaktinius duomenis, tam, kad galėtų su Jumis susisiekti.
Prašymą išregistruoti automobilį, sistema automatiškai praneš pardavėjui elektronine žinute. Susimokėti už išregistravimą galėsite per elektroninę bankininkyste arba pavedimu. Sistemoje pateikiama visos kliento vardu registruotos transporto priemonės. Jeigu taip atsitiko, kad nerodo įregistruotų transporto priemonių – siūlome kreiptis į „Regitros“ klientų aptarnavimo skyriu.
Transporto priemonių perregistravimas
Pakeitus transporto priemone į kitą, labai svarbu nedelsti ir ją perregistruoti. Daugelis perregistruoti neskuba, džiaugiasi naujosios transporto priemonės privalumais ir mano, kad delsimas neturės jokios žalos. Tačiau „Regitros“ darbuotojai teigia visiškai kitaip.
Transporto priemonės perregistravimas vykdomas dviem etapais, kuriuo metu, kiekvieną iš jų atlieka buvęs ir esamas tos pačios transporto priemonės savininkas.
Visų pirma, buvęs transporto priemonės savininkas per 15 kalendorinių dienų nuo mašinos pirkimo – pardavimo sutarties sudarymo, turi kreiptis į „Regitros“ punktą ir pranešti apie automobilio pardavimą. Kai apie pardavimą yra pranešta, asmuo, kuris įsigijo transporto priemonę, per 10 dienų turi užregistruoti ją savo asmens duomenimis.
Šiuo atveju, yra išvengiama nesklandumų pvz. dėl automobilio vagystės ar nutikusios nelaimės kelyje. Laiku neperregistruota transporto priemonė yra paprasčiausiai išregistruojama, tad vėliau susitvarkyti visus transporto priemonės dokumentus yra kur kas sudėtingiau.
Tam, kad ne gaišti Jūsų laiko, transporto priemonės išregistravimą ir priregistravimą galima atlikti internetu. Kai tik pasirašoma pirkimo – pardavimo sutartis, iš karto galima visus dokumentus sutvarkyti online būdu.
Papildomos taisyklės galioja tik toms transporto priemonėms, kurios yra atvežtos iš užsienio. Jų neįregistravus negalima eksploatuoti viešajame eisme. Prieš registruodami ir pasirašydami pirkimo – pardavimo sutartį, būtinai patikrinkite informacija apie šią iš užsieno atvežtą transporto priemone. Tam, kad įsitikintumėte, jog nėra vogta ir ar nėra lizinguota.
Įdomus faktas tas, kad Lietuvoje nepilnamečiai asmenys taip pat gali tapti transporto priemonių savininkais. „Regitra“ nurodo tai, kad transporto savininkais galima būti nuo 14 metų. Tiesa, didžioji dalis įregistruojamų transporto priemonių yra gautos kaip dovanos, dar dažniau – yra paveldimos.
Svarbiausia nieko nelaukite ir įsigijus transporto priemonę ją įregistruokite, o pardavus – išregistruokite. Taip išvengsite nesklandumų ir galėsite džiaugtis naujaja savo transporto priemone!
Pabaigai
Šiame straipsnyje aptarėmė automobilio išregistravimo ir perregistravimo sąlygas. Būkime atidūs, sekime naujas taisykles ir gražaus kelio!